Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je anime?

20. 4. 2007

   Anime je označení japonských animovaných filmů. Jedná se o kreslené seriály, které při troše nadsázky můžeme nazvat "mangou v pohybu". Pro lepší orientaci: Manga je japonský komix. Představme si pro lepší názornost třeba komix Čtyřlístek, jen s mnohem inteligentnějšími zápletkami a výroky.

   Anime je odvozeno ze slova japanimation a označuje veškerou animovanou tvorbu kreslenou manga stylem. Jedná se především o TV seriály, OAV/OVA a filmy. Nejsou to pouze pohádky, ale celá škála filmových žáklikni pro wallpapery z Hellsinganrů pro všechny věkové kategorie. Jistě si pamatujete na fenomén Pokémoni a Digimoni, které popravdě patří mezi horší anime.

   Pro mnohé fanoušky Japonska je anime součástí jejich barvitého života. Já sama jsem se s ním blíže seznámila před půl druhým rokem, kdy mi tehdejší kamarád půjčil na CD sérii Hellsinga (na obrázku Alucard). Je to směšné, ale dodnes jsem se mu nepřiznala, že jsem se tehdy nepodívala ani na jeden díl. Kdo by se tomu taky divil, když měl Hellsing pouze anglické titulky?!? Každopádně je mé svědomí alespoň částečně očištěno, protože jsem Hellsinga už ke svému nadšení shlédla.

   Mým prvním anime byl ElfenLied, což bylo na tak nezkušeného animologa dost brutální sousto.

   Jedním z nejznámějších anime je Final Fantasy v geniální počítačové grafice.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

milý kosuke

(Shinead, 20. 4. 2007 19:00)

To ani nestojí za řeč, bráško. Kira do anime zasvěcuje polovinu Teplic :D

anime

(kosuke, 20. 4. 2007 13:36)

Pro me je taky soucasti zivota diky kirovy ktery me zasvetil do taju anime....dekuji kirovi i shiead za zasveteni do anime